Chybička!


Drahí terajší aj budúci čitatelia knižočky Planéta Zem sa usmieva!!! 

Je mi to veľmi ľúto, ale je to tak. Ako sa hovorí – chybička se vloudila. Nemalo by sa to stávať, ale stalo sa. V štvrtom príbehu SMETI sa spomínajú rolky od toaletného papiera, ktoré malá Ema vyberie z tašky na separovanie papierového odpadu. 

Rolky od toaletného papiera sa NESEPARUJÚ do papiera, ale do zmesového odpadu alebo môžu ísť do kompostu. Tak isto, ako aj papierové obaly na vajíčka.

Asi by to v knihách malo byť všetko 100 % správne. Túto som však písala dosť autenticky. Všetky postavy majú svojho protejška v realite, všetky udalosti sú písané podľa života mojej rodiny, ktorá robí aj chyby.
A tak sa stalo, že sme roky zle separovali rolky od toaleťáku a dostalo sa to takto do knižky. 
Snažíme sa odpad netvoriť a ten čo vytvoríme, do poslednej vajíčkovej škrupinky spracovať, zužitkovať, pretvoriť na niečo iné. 
Mrzí ma, že som sa detailnejšie nevenovala separovaniu, ale prevažne bezodpadovosti.

Preto sa chcem ešte raz ospravedlniť a dúfam, že mi prepáčite. 
Tak isto dúfam, že mi sama planéta Zem prepáči, že som chybne separovala tie rolky a že sa skôr usmieva za to, čo som robila správne. A nie len ja. My všetci, čo sa snažíme, aby sa čo najviac usmievala.

Samozrejme, v audio knižke je chyba opravená a v dotlači ju tak isto opravím. Žiaľ, knižky z prvého vydania ju ešte obsahujú.

Ďakujem vopred za Vaše pochopenie!

Zdieľajte tento článok