Môj príbeh

Ahojte, volám sa Danka Moderdovská. Prednášam, vzdelávam, píšem knižky, produkujem eko hry, worshopujem a tvorím obsah.  O čom?

O zero waste. O udržateľnosti. O tom, ako sa dá žiť krajšie a jednoduchšie. S rešpektom voči sebe a svojmu okoliu. Bez zbytočného odpadu. Ako to ide aj na Slovensku.

Raz dávno som si uvedomila, že som, ale nechcem už byť súčasťou odpadovej katastrofy. Preto som sa rozhodla ísť inou cestou.

Snaha žiť život bez odpadu je dobrodružstvo. Je to tak trochu návrat k životu našich prastarých mám, len v modernejšom šate. Je to ale hlavne cesta ohľaduplnosti. Ohľaduplnosť k našej planéte, k veciam okolo nás, k veciam, ktoré vytvárame, používame, konzumujeme. Ale aj k sebe! Začala som si všetko oveľa viac vážiť. Zistila som, že si vystačíme s málom, že sa mi život zjednodušil a baví ma viac ako predtým.

A o tom prednášam, tvorím a vzdelávam. 

Začalo to pár prednáškami pre priateľov, ktorým sa páčili praktické eko tipy pre domácnosť. Postupne sa témy rozšírili a dnes prednášam vo firmách, na školách, v knižniciach a na eventoch pre mestá, obce a organizácie.  

Pomedzi to prišli knižky Planéta Zem sa usmieva. Som mama a chcela som môjmu synčekovi vysvetliť, prečo zbierame odpadky v okolí a prečo ich dávame do rôznych nádob. Knižky a EKO hra Planéta Zem sa usmieva si našli miesto v mnohých domácnostiach, vzdelávacích zariadeniach a knižniciach. Sú aj súčasťou vzdelávacích projektov a pódiových podujatí.

Nuž a vďaka sociálnym sieťam som sa stala @zerowasterka, kde tvorím a postujem praktické video návody, ako sa dá ísť aj malými krokmi udržateľnejšou cestou. Videá našli uplatnenie v mnohých eko projektoch so skvelými organizáciami a som na ne veľmi hrdá. O tom, že raz budem eko Tiktokerka s takmer 45 000 sledovateľmi sa mi ani nesnívalo.

Ďakujem životu za moju krásnu prácu, ktorú robím s láskou. Verím, že spoločne našu planétu ochránime a zachováme ju pre ďalšie generácie. A naučíme ich veci robiť ohľaduplnejším spôsobom, ako sme ich doteraz robili my.

Zaujal Vás môj príbeh?

Pozrite si o akých témach prednášam.